A mai napon községünkben látogatott Igor Kolaković a Vajdasági Vizek Közvállalat igazgatója. A találkozó első állomásának a moholi Kultúrotthon adott otthont, ahol beszélgetés folyt a moholi gazdák kezdeményezésére a moholi rét öntözővízzel való ellátásáról és a már régóta használaton kívül lévő öntözőcsatornák újbóli aktiválásáról.
A második helyszín Ada északi határán, a Kalocsa 2 pumpaháznál volt, amely az elmúlt hónapokban átalakításon esett át. Ez az átalakítás lehetővé tette, hogy a Tisza alacsony vízállás esetén is folyamatosan öntözővizet tudjanak pumpálni az adai határban lévő kanálismedrekbe.








