Ma délelőtt községünkbe látogatott Dane Basta tartományi sport- és ifjúsági titkár. Látogatása során megtekintette az újonnan kiépített atlétika pályát, amely az adai rekreációs központban lévő futballpálya körül helyezkedik el. Ez a beruházás fontos jelentőséggel bír, ugyanis községünk lesz a házigazdája a 2023-as év nyarán megrendezésre kerülő munkássport olimpiának. Az új pályával ebben a sportágban is biztosítva lesz a megfelelő helyszín nem csak a rendezvény során, hanem a felkészülések alkalmával is. A kivitelezést a Tartományi Sport és Ifjúsági Titkárság és Ada község önkormányzata közösen finanszírozta. Az atlétikai pálya az IAAF (Nemzetközi Amatőr Atlétikai Szövetség) szabályainak megfelelő szabványos pálya, melynek kerülete 400 m és 4 futósávval rendelkezik és ezentúl minden sportoló és sportkedvelő számára rendelkezésre áll. Ezzel a beruházással újabb lehetőség nyílik a sportturizmus területén is és az atlétika sport fejlődésében.