Ma délelőtt Bilicki Zoltán, Ada község polgármestere részt vett a Tartományi Területfejlesztési és Környezetvédelmi Titkárságon tartott szerződés aláíráson, amelynek jóvoltából községünk területén megvalósulhat egy hulladék újrahasznosító állomás kiépítése. A sikeres pályázat és az erre a célra odaítélt pénzösszeg a Tartományi Kormánnyal való jó együttműködés eredménye. Az önkormányzat célja, hogy a 2023-as év folyamán kiépítse ezt az újrahasznosító állomást, amely által és a transzport átszervezésével lehetővé válik a hulladék elszállítása községünk területéről. A 2024-es év közepére ez a beruházás azt fogja eredményezni, hogy a mostani hulladéktárolót bezárhatjuk és megtörténhet a terület fásítása is. A pályázati pénzösszeg mellett Ada község önkormányzata és a kommunális közvállalat is a saját jövőévi költségvetéseikben előlátják a szükséges pénzeszközöket ahhoz, hogy e projekt teljes egészében megvalósulhasson az említett dátumig.