Nagy örömünkre szolgál, hogy tudathatjuk a polgárokkal a hírt, miszerint községünk polgármestere Bilicki Zoltán a köztársasági Kormány épületében a minap aláírta községünk fennállásának egyik legjelentősebb beruházási szerződését. Ada község bekerült  a „Tiszta Szerbia” elnevezésű projektbe, amely által sor kerül Ada és Mohol település teljeskörű lefedésére szernyvízhálózattal, illetve a meglévő szennyvíztisztító telep kellő mértékű kapacitásbővítését is magába foglalja. Az összesen 5,5 milliárd dinár értékű beruházás heteken belül kezdetét veszi és körülbelül háromésfél négy évig fog tartani. A 110 kilóméternyi új szennyvízhálózattal Ada és Mohol település minden utcája és háztartása rácsatlakozhat majd a kanalizációra. Az említett beruházás értékén kívüli jelentősége a pozitív hatása is, amelynek megvalósításával egészségesebb életkörülményeket tudunk biztosítani a lakosság számára. Nagy megtiszteltetés számunkra, hogy a szerződés aláíráson Újvidék, Szabadka, Zombor és Inđija városok mellett csak községünk kapott helyett Vajdaságból.

 “Ezúton szeretnénk köszönetet mondani ezen történelmi jelentőségű beruházás támogatásáért köztársasági elnökünknek és az Építésügyi, Közlekedési és Infrastruktúráért felelős Minisztériumnak.” – mondta el Bilicki Zoltán polgármester.