Ma délelőtt községünkben látogatott Milan Krkobabić Vidékgondozásért felelős miniszter. A látogatás célja a minisztérium és községünk közötti együttműködés által realizált házvásárlási támogatás. A fent említett minisztérium jóvoltából kiírt pályázatnak köszönhetően, lehetőség nyílt házvásárlásra községi székhelyen  kívüli településeken, amelynek célja az otthonteremtés támogatása. A miniszter újabb látogatása alkalmából Törökfalu és Völgypart után most két moholi családnál járt, akik ezen pályázat által jutottak családi házhoz. A program további részében az újonnan felújított Kultúrotthonban lakossági fórumra került sor a helybéli polgárok számára.

Az elmúlt két év során a Vidékgondozási Minisztérium által 37 negyvenöt éven aluli községbeli család, házaspár, élettárs, egyedülálló személy illetve szülő kapott házvásárlási támogatást. Mindezen felül Ada község önkormányzata 2019 óta 50 család számára nyújtott támogatást az otthonteremtéshez, amelynek realizálása pillanatnyilag is folyamatban van. Célunk, hogy a 2024-es év közepéig ez a szám elérje a 100-at. Bíztatunk mindenkit, hogy érdeklődjön és éljen az ilyen és hasonló támogatási lehetőségekkel!