XII. Vajdasági Munkássport Olimpia

Köszönetet mondunk minden Ada községbeli versenyzőnek, aki a hétvégén részt vett Törökbecsén a XII. Vajdasági Munkássport Olimpián és gratulálunk nekik az elért eredményekhez!
Ezúton szeretnénk értesíteni a polgárokat, hogy a tegnapi nappal lezárult a 2023-ban megrendezendő munkásolimpia szervezési jogáért való jelölések elbírálása, amelyet igen szoros szavazási eredmény alapján Ada község tudhat magáénak. A szavazáson községünk 9:7 arányban múlta felül a jelenlegi házigazda Törökbecsét, amely a következő olimpia szervezési jogáért is versenybe szállt. A szavazási eljárás lezártával megtörtént az olimpiai zászló ünnepélyes átadása, amely valójában a szervezési jog átvételét jelképezte. Az olimpia megszervezésével Ada községnek a sportolás népszerűsítése mellett célja, hogy megfelelő pénzeszközöket hívjon le a tartományi és a köztársasági szervektől, amelyek által lehetővé válik a már meglévő sportpályák és letesítmények felújítása, valamint egy új tekepálya kiépítése Moholon és atlétikapálya kiépítése Adán. Szeretnénk minél nagyobb mértékben bevonni községünk vállalatait és vállalkozóit is az olimpián való részvételbe. A rendezvény egyben lehetőség községünk turisztikai potenciáljainak népszerűsítésére – mondta el Bilicki Zoltán Ada község polgármestere.