A tavalyi év júliusában beszámoltunk arról, hogy községünk nyerte el a 2023-ban megrendezendő munkásolimpia szervezési jogát. A rendezvény megszervezése amellett, hogy községünk turisztikai potenciáljainak népszerűsítését jelenti, igen összetett és hosszadalmas folyamat. Ma délelőtt a XIII. Vajdasági Munkássport Olimpia kinevezett szervező és műszaki végrahajtó bizottsága megtartotta alakuló ülését. Az ülés keretében két fontos határozat is született, amellyel a jelenlévő tagok egyhangúan egyetértettek. Az olimpia 2023. június 30-a és július 2-a között kerül megrendezésre, amelynek kabalafigurája egy méhecske lesz,amely megfelelő jelképe községünknek. Hűen ábrázolja az itt élő polgárok szorgalmát és a családi közösségben élés ösztönét, amely mindannyiunk számára példaként kell, hogy szolgáljon.