Ma délelőtt községünkben látogatást tett Aleksandar Martinović Államigazgatási és Helyi Önkormányzatokért felelős miniszter. A látogatás célja a minisztérium és községünk közötti együttműködés által realizált, valamint folyamatban lévő projektumok helyszíneinek megtekintése volt. Ismételten hangsúlyozni szeretnénk, hogy mindezen projektumok megvalósulása is szintén a köztársasági kormánnyal való jó együttműködés eredményei. A fent említett minisztérium támogatta a Moholi Kultúrotthon felújítását, az egységesített ügyfélfogadási helyek kialakítását, valamint az adai bölcsőde tetőszerkezetének felújítását. Itt szeretnénk megemlíteni, hogy az egységesített ügyfélfogadási helyek kialakításával, Moholon az önkormányzat kihelyezett irodájában és a törökfalvi helyi közösség irodájában, az informatikai rendszer korszerűsítése által a polgárok helyben is intézhetik majd az adminisztratív eljárásokat, amire eddig csak az önkormányzat adai ügyfélfogadó irodájában volt lehetőség. A miniszter látogatása alkalmából 20 laptop-számítógépet ajándékozott az önkormányzat részére a munkavégzés korszerűsítése céljából. Az Államigazgatási és Helyi Önkormányzati Miniszérium jővőbeli támogatásai között szerepel a Čika Jova Zmaj Iskoláskor Előtti Intézmény bölcsőde részlegének kapacitásbővítése is.