Szerződés aláírás

Az utóbbi néhány évben hazánkat és Vajdaság szinte egész területét az elvándorlás sújtja, ami sajnos településünket sem kerülte el. Községünk vezetősége fontosnak tartja, hogy módot találjon ennek visszaszorítására és a lehetőségekhez mérten segíteni próbálja a lakosság azon rétegét akik jövőjüket itt képzelik el. Egy az otthonteremtést segítő program keretében az önkormányzat 2019.07.03-án pályázatot hirdetett, vissza nem térítendő eszközök odaítélésére, családi lakóház vagy lakás vásárlására fiatal házaspárok és házastársi életközösségben élő párok számára, Ada község területén, 10 millió dináros keretösszegben. A pályázatban meghatározott határidő lejárta után a kinevezett bizottság konstatálta, hogy 17 időben és a feltételeknek megfelelő beadvány érkezett, amelyeket előre meghatározott pontrendszer szerint rangsoroltak. Ebben a körben 12 pár részesült Ada község önkormányzata által egyenlő arányban, vissza nem térítendő támogatásban. Ma délelőtt került sor a szerződések aláírására az önkormányzat és a sikeresen pályázók között, ahol is Bilicki Zoltán polgármester megerősítette, hogy az önkormányzatnak feltett szándéka a segítségnyújtás és ezzel kíván buzdítani minél több fiatalt, hogy községünkben maradjanak és itt alapítsanak családot. Figyelembe véve a jelentkezők számát, a következő év elején ismét kiírásra fog kerülni a fent említett pályázat.

” link=”” target=”_self” min_height=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” background_color=”” background_image=”” background_image_id=”” background_position=”left top” background_repeat=”no-repeat” hover_type=”none” border_size=”0″ border_color=”” border_style=”solid” border_position=”all” box_shadow=”no” box_shadow_blur=”0″ box_shadow_spread=”0″ box_shadow_color=”” box_shadow_style=”” animation_type=”” animation_direction=”left” animation_speed=”0.3″ animation_offset=”” type=”1_2″][/fusion_builder_column]