Ünnepélyes szerződés aláírás

Ada község másodízben nyerte el a jogot igen szoros megmérettetés után és lehet házigazdája a következő XIII. Vajdasági Munkássport Olimpiának, amely 2023-ban kerül megrendezésre.
Arról már beszámoltuk, hogy az olimpia megszervezésével Ada községnek a sportolás népszerűsítése mellett célja, hogy megfelelő pénzeszközök biztosításával a tartományi és a köztársasági szervektől, megvalósulhasson a már meglévő sportpályák és letesítmények felújítása, valamint egy új tekepálya kiépítése Moholon és atlétikapálya kiépítése Adán. Községünk vállalatait és vállalkozóit is szeretnénk minél nagyobb számban bevonni az olimpián való részvételbe. A rendezvény egyben lehetőség községünk turisztikai potenciáljainak népszerűsítésére is. Ma délben a községi képviselő testület dísztermében megtörtént az ünnepélyes szerződés aláírás Ada község önkormányzata és a Vajdasági Sport Mindenkié Szövetség között, amely a szervezés feltételeit foglalja magába. Ezzel hivatalosan is kezdetét veszik az olimpia előkészületei. A szerződés aláírás alkalmából az önkormányzat vezetősége vendégül látta a szerbiai Sport Mindenkinek Asszociáció elnökét, a Vajdasági Független Szakszervezet tanácsának elnökét, a Vajdasági Sport Mindenké Szövetség alelnökét, a Vajdasági Sportszövetség titkárát, valamint a regionális sportszervezetek elnökeit illetve képviselőit.